سبوس برنج برای بدن و زندگی سالم.

بر اساس آمار فائو FAO (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) بیش از 740 میلیون تن برنج سالانه در سراسر جهان برداشت می شود و اکثر ارزش های تغذیه ای آن در سبوس و جوانه برنج است.

 سبوس برنج با توجه به محتوای آنتی اکسیدان ها، ویتامین E، ویتامین B و اسیدهای چرب ضروری، فواید مختلفی برای سلامتی انسان دارد.

 آنتی اکسیدان های سبوس برنج اثرات مثبتی بر سیستم بیولوژیکی بدن انسان دارا می باشد.

 سبوس برنج همچنین به عنوان منبع طبیعی فیتوسترولها عمل میکند که کنترل قند خون، سلامت پروستات و متابولیسم کلسترول را کنترل میکند.

سبوس برنج به طور طبیعی بدون لاکتوز، بدون گلوتن و ضد حساسیت است، و این خصوصیات باعث شده است تا سبوس برنج، محصولی سلامت و قابل اعتماد برای سلیقه های مختلف باشد.


سبوس برنج


 

- مبارزه با بیماری های مزمن

فیبرهای غذایی مختلف موجود در سبوس برنج دارای مزایای پیشگیری از بیماری هستند.

مواد مغذی مانند فسفاته، اسانس فرولیک، گاماوریزانول، استرول گیاهی  برای افراد مبتلا به بیماریهایی مانند سرطان، کبد چرب، سنگ کلیه و بیماری های قلبی مفید هستند.

- منبع فیبر

سبوس برنج یکی از ثروتمندترین منابع فیبر رژیمی است. محتوای فیبر در سبوس برنج در جلوگیری از حملات قلبی، اختلالات روده و سرطان های مختلف موثر است.

محتوای فیبر در سبوس برنج نیز نقش مهمی را در کنترل وزن با ایجاد احساس سیری و جلوگیری از بیش از حد خوردن بازی می کند.

اثر فیبر در افرادی که رژیم غذایی آنها دارای فیبر بالا است، با کاهش خطر ابتلا به سرطان های مرتبط با چاقی و حملات قلبی ظاهر می شود.

در حالی که فیبر برای عملکرد مناسب گوارشی ضروری است مصرف بیش از حد آن، می تواند موجب نفخ و گاز روده شود.

- مواد مغذی

سبوس برنج دارای فواید زیادی برای سلامتی است، زیرا این ماده منبع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های موجود در طبیعت است.

 سبوس برنج برای بدن و زندگی سالم  است. این اثرات به مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن ما کمک می کند که باعث ایجاد شرایط دژنراتیو می شوند. سبوس برنج حاوی ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی است که به کاهش کلسترول کمک می کند، برای مبارزه با بیماری ها، افزایش سیستم ایمنی بدن و مبارزه با رادیکال های آزاد. سبوس برنج همچنین منبع ارزشمندی از ترکیبات ویتامین E، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی است که با اثرات پیری مبارزه می کنند.

- منگنز و فسفر

سبوس برنج به عنوان منبع خوبی از مواد معدنی ضروری، مقدار زیادی از منگنز و فسفر را تامین می کند.

 شما برای داشتن استخوان های سالم به هر دو مواد معدنی منگنز و فسفر  نیاز دارید. فسفر به بافت استخوانی کمک می کند که استخوان ها را سخت کند، در حالی که منگنز به شما کمک می کند که کلاژن را تولید کنید که باعث ایجاد مقاومت در برابر آسیب می شود.

 منگنزهمچنین باعث افزایش عملکرد سالم مغز می شود، در حالی که فسفر نقش مهمی در ارتباطات سلولی دارد.

یک قاشق غذاخوری از سبوس برنج تثبیت شده شامل 495 میلیگرم فسفر(71 درصد از فسفر روزانه مورد نیاز) و 4.2 میلیگرم منگنز(تمام نیازهای روزانه)می باشد.

- منیزیم و آهن

ترکیب سبوس برنج را در رژیم غذایی خود افزایش دهید تا میزان مصرف منیزیم و آهن شما افزایش یابد.

 خوراک یک چهارم فنجانی سبوس برنج، 5.5 میلی گرم آهن به میزان 69 درصد از مصرف روزانه توصیه شده برای مردان و 31 درصد برای زنان را  فراهم می کند.

هر خوراک یک چهارم فنجانی همچنین شامل 72 درصد از نیاز مصرف روزانه منیزیم برای زنان و 55 درصد برای مردان است.

 هر دو مواد معدنی انرژی تولید می کنند

. منیزیم همچنین باعث تقویت ارتباط سلول های سالم می شود، در حالی که آهن به شما کمک می کند تا گلبول های قرمز تولید کنید که برای حمل اکسیژن ضروری است.

 

 - ویتامین B-5 و B-6

سبوس برنج حاوی ویتامین ها، به ویژه ویتامین B-5 و B-6 می باشد.

 ویتامین B-5 نقش مهمی در عملکرد مغز دارد - به شما کمک می کند تا ملاتونین، هورمون مغزی را که تحت تاثیر هشدار قرار می گیرد، و همچنین استیل کولین، یک ماده شیمیایی مورد استفاده در ارتباطات سلول های مغزی، کمک کند.

ویتامین B-6 همچنین به اعصاب شما کمک می کند تا در تولید گلبول های قرمز نقش داشته باشند.


سبوس برنج


شما می توانید برنج قهوه ای را از فروشگاه برنج‌زار در بخش سبوس برنج  تهیه کنید.

ارسال نظر
logo-samandehi تضمین اصالت کالا ارسال رایگان به سراسر کشور مشاوره رایگان خرید روش های پرداخت متنوع